Śnieżka

Zapraszamy na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazd!

PROGRAM

– zbiórka uczestników 

  • Zamek w Ogrodzieńcu – największa, najlepiej zachowana trwała ruina na całej Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. To tu kręcono sceny do “Zemsty” Aleksandra Fredy i sceny do “Wiedzmina”. Wejdziemy także ścieżką turystyczną na mury zamkowe – skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach piękny widok na całą okolicę.
  • Zamek Rabsztyn – nieopodal Olkusza. Tam zobaczymy nie tylko zamek, ale także chatę Kocjana.

– obiadokolacja

 śniadanie  

  • Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy z 23 istniejących obecnie parków narodowych w Polsce, ale urzeka swym niepowtarzalnym pięknem przyrody. Spacer po Ojcowie, wzdłuż doliny Prądnika, ruiny zamku w Ojcowie z zewnątrz (część systemu zamków między Krakowem a Śląskiem tzw. “Orlich Gniazd”), zabytkowa zabudowa dawnego Ojcowa Uzdrowiska z przełomu XIX/XX w m in; dawny hotel pod Kazimierzem, “Bazar Warszawski”, “Bazar Lwowski”. Spacerując doliną Prądnika zobaczymy stanowisko brzozy ojcowskiej, murawy kserotermiczne, skałę Jonaszówkę (z niej piękny widok na całą dolinę). 
  • Jaskina Łokietka  – zwiedzanie krainy nietoperzy
  • Wąwozem Ciasne Skałki zejdziemy pod charakterystyczne skały nazywane Bramą Krakowską, a obok urokliwe źródełko miłości. W czasie naszej wędrówki zobaczmy liczne skały wapienne, które budują całą Wyżynę Krakowsko-Częstochowska. Po drodze zobaczymy kapliczkę na wodzie, przykład architektury drewnianej, skałę Skamieniały Wędrowiec, pomnik powstańców z 1863 r.
  • Pieskowa Skała – Maczuga Herkulesa i wejście na pierwszy dziedziniec zamku  

– powrót 

Szlak Orlich Gniazd
Jesteś zainteresowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu.
Kontakt

    Akceptuję politykę prywatności